Skip Navigation
MI.gov
CORRECTIONS - Corrections | MDOC Corrections | MDOC
Corrections | MDOC
Email this Page
Share this Link on Facebook
Tweet this page on Twitter!

MDOC Promotions through June 17

 
May 7
ALDACO DANIEL   DEPARTMENT TECH 8    CENTRAL OFFICE
GAJEWSKI TAMMY L  ASSISTANT RESIDENT UNIT SUPV-1  BARAGA
GERARD DENNIS W  ASSISTANT RESIDENT UNIT SUPV-1  BARAGA
TROUTEN MICHAEL A  CORRECTIONS RESIDENT REP   HURON VALLEY
HEIKKINEN THOMAS M  CORRECTIONS SHIFT SUPV-1   GUS HARRISON
HUGHES ANDREW L  CORRECTIONS SHIFT SUPV-1   PUGSLEY
ORLANDINO JOSEPH  CORRECTIONS SHIFT SUPV-1   MACOMB
SZOSTAK MELISSA   CORRECTIONS SHIFT SUPV-1   SCOTT FACILITY
WOODWARD MICHAEL A  CORRECTIONS SHIFT SUPV-1   MOUND  
WEBERG MERRIANNE  CORRECTIONS SHIFT SUPV-2   MACOMB
MARINICH LEROY J  CORRECTIONS TRNSPRTATN OFCR-E  BARAGA  
BARSCH ANN R   DEPARTMENTAL SPECIALIST-2   ALGER MAX  GARNER ELIZABETH M  DEPARTMENTAL TECHNICIAN-E  MOUND FACILITY
GERBERDING LINDA L  DEPARTMENTAL TECHNICIAN-E  ALGER MAX  CHAPMAN JENNIFER K  PAROLE/PROBATION OFFICER-E  FOA REGION I
WHITTAKER RANDALL J  PAROLE/PROBATION OFFICER-E  FOA REGION I
FEDEWA LORI M   PERSONNEL MGT ANALYST TR-E  CENTRAL OFFICE
PAGLIA SERGIO   PHYSICAL PLANT SUPERVISOR-1  MOUND FACILITY
ROTH DEBBIE L   REGISTERED NURSE DIRECTOR-3  JACKSON CN RGN
HYDE CATRINA J   SECRETARY-E     HANDLON
WARE MARILYN I   SECRETARY-E     SOUTHERN MICH
SIMON CYNTHIA M  STATE TRANSITIONAL BA TECHNCN  RYAN FACILITY
BRIM LESLIE M   STATE TRANSITIONAL PROFSNL-E  EGELER FACILITY
HORTON STEVEN E  STATE TRANSITIONAL PROFSNL-E  RYAN FACILITY
OZUKWE CHARLES O  STATE TRANSITIONAL PROFSNL-E  EGELER FACILITY
BANNISTER BRYAN K  STOREKEEPER SUPERVISOR-1 5  HANDLON
May 21 
BATHO ROBERT J   ASSISTANT RESIDENT UNIT SUPV-1  KINROSS
GOVERN FRED J   ASSISTANT RESIDENT UNIT SUPV-1  MARQUETTE
KEVERN STEVEN J   ASSISTANT RESIDENT UNIT SUPV-1  MARQUETTE
RITTER-HUNTER LESLIE   ASSISTANT RESIDENT UNIT SUPV-1  SCOTT
HILLIARD DIANNE T  CORRECTIONS PROGRAM COORD-A  STANDISH MAX
TRACY AMY M   CORRECTIONS PROGRAM COORD-E  BELLAMY CREEK
ANDERSON CAMERON  CORRECTIONS SHIFT SUPV-1   CHIPPEWA
BARBER STEVEN M  CORRECTIONS SHIFT SUPV-1   IONIA MAX
DERUSHA LEON R   CORRECTIONS SHIFT SUPV-1   CHIPPEWA
GIERKE JEFFREY W  CORRECTIONS SHIFT SUPV-1   CHIPPEWA
JUDKINS STEVEN M  CORRECTIONS SHIFT SUPV-1   IONIA MAX
PETTIT STEVEN   CORRECTIONS SHIFT SUPV-1   IONIA MAX
RENO MARCELL P   CORRECTIONS SHIFT SUPV-1   SCOTT FACILITY
WRIGHT GLENDA L  CORRECTIONS SHIFT SUPV-1   IONIA MAX
GALAROWIC JERRI L  DEPARTMENTAL TECHNICIAN-E  CHIPPEWA
SCHNELL ALANNA B  DEPARTMENTAL TECHNICIAN-E  NEWBERRY
REDMOND CNOLIA  DEPUTY PRISON WARDEN-3   MACOMB
STEWART ANTHONY H  DEPUTY PRISON WARDEN-3   RIVERSIDE
WASHINGTON KELLY A  DEPUTY PRISON WARDEN-3   MID-MICHIGAN
ZACHARKO JAROD W  FOOD SERVICES LEADER PRISONER  MUSKEGON
BURNETTE LARRY D  RESIDENT UNIT OFFICER-E   MARQUETTE
FYOCK LAUREL   RESIDENT UNIT OFFICER-E-   OJIBWAY FACILITY
HEIKKILA SCOTT M  RESIDENT UNIT OFFICER-E   OJIBWAY FACILITY
MILLINER JOE D   RESIDENT UNIT OFFICER-E   MARQUETTE
WOLFE LOUIE A   RESIDENT UNIT OFFICER-E   OJIBWAY FACILITY
GAY HEATHER M   SCHOOL PRINCIPAL-2    MACOMB
GREGURICH JAMES M  STATE TRANSITIONAL PROFSNL-E-  CRANE FACILITY
LIZARDI YVELISE C  WORD PROCESSING ASSISTANT-A-  FOA REGION II
June 3 
BENN ANDREW D   CORRECTIONS OFFICER-E   COOPER STREET
June 4 
BENN ANDREW D   ASSISTANT RESIDENT UNIT SUPV-1  COOPER STREET
YOUNG CHRISTOPHER J  ASSISTANT RESIDENT UNIT SUPV-1  PARNALL
BARKLEY TODD   CORRECTIONS SHIFT SUPV-1-   RIVERSIDE
BEAUCHAMP DONALD P  CORRECTIONS SHIFT SUPV-1-   BARAGA FACILITY
EKDAHL RONALD K  CORRECTIONS SHIFT SUPV-1   BARAGA FACILITY
FRECHEN DOUGLAS S  CORRECTIONS SHIFT SUPV-1   BARAGA FACILITY
GRANSINGER GENE  CORRECTIONS SHIFT SUPV-1   BARAGA FACILITY
SAWYER FRANKLIN  CORRECTIONS SHIFT SUPV-1   GUS HARRISON
HAWKINS JOHN E   CORRECTIONS SHIFT SUPV-3   COOPER STREET
BRYCE MICHAEL J   CORRECTIONS TRNSPRTATN OFCR-E  STANDISH MAX
ALLEN DENA M   DEPARTMENTAL SPECIALIST-2   CENTRAL OFFICE
LAWSON MEASHELL L  DEPARTMENTAL TECHNICIAN-E  DEERFIELD
FORT JAMES E   FIRE SAFETY SUPERVISOR-2   CENTRAL OFFICE
FUSHI EUGENE N   FIRE SAFETY SUPERVISOR-2   CENTRAL OFFICE
HARTER LYLE W   FIRE SAFETY SUPERVISOR-2   CENTRAL OFFICE
LEDUC LORI V   PAROLE/PROBATION OFFICER-E  FOA REGION II
CARLSON CHARLES J  PERSONNEL MANAGEMENT ASST-E  CENTRAL OFFICE
ESCH LEON J   PHYSICAL PLANT SUPERVISOR-1  CARSON CITY
CASTILLO JAQUINE  RESIDENT UNIT OFFICER-E   MID-MICHIGAN
EASTMAN ROGER A  RESIDENT UNIT OFFICER-E   IONIA MAXIMUM
HOWARD PRENTIS   RESIDENT UNIT OFFICER-E   MID-MICHIGAN
NICHOLSON BRIAN A  RESIDENT UNIT OFFICER-E   MID-MICHIGAN
RABY MARY K   RESIDENT UNIT OFFICER-E   CRANE FACILITY
RIVARD JOSHUA M   RESIDENT UNIT OFFICER-E   OJIBWAY FACILITY
ROSS MITCHELL L   RESIDENT UNIT OFFICER-E   MID-MICHIGAN
SLACK DEAN A   RESIDENT UNIT OFFICER-E   IONIA MAX
MCLEOD SUSAN L   SECRETARY-A     CHIPPEWA
POWELL ANNETTE L  SECRETARY-E     SOUTHERN MICH

 

Michigan Department of Corrections FYI 070606




Copyright © 2014 State of Michigan